TVGids24.nl maakt gebruik van cookies. Klik hier voor meer informatie.

Sluiten

Nieuws


In het nieuwe programma Floortje Naar Het Einde Van De Wereld (BNN) bezoekt Floortje Dessing migranten in de uithoeken van de wereld. Ze zijn daarheen verhuisd om te leven hoe ze dat echt willen: primitief. En dat is best ingrijpend: “Ik zou zelf niet zo kunnen leven denk ik, maar ervoer bij alle mensen die ik ontmoette een enorme rust en tevredenheid.”

Ommezwaai

Per aflevering bezoekt Dessing mensen die, om het eufemistisch te zeggen, wat afgelegen zijn gaan wonen. Bijvoorbeeld een Belgische die naar het zuidelijkste puntje van Chili is gegaan of familie’s die de wildernis van Noorwegen of Nieuw-Zeeland hebben opgezocht.

Dessing zou het zelf niet hebben gedaan: “Het is fascinerend dat mensen bewust de keuze maken om op zulke afgelegen plekken te gaan wonen. Wij kunnen ons niet voorstellen hoe het is om via telefoon en internet onbereikbaar te zijn en maar één keer in het half jaar boodschappen te doen.”

Zwaarste ooit

Zelfs voor een ervaren reiziger als Dessing, die al vele paspoorten heeft versleten, is het bereiken van haar reisdoel niet gemakkelijk. “Deze mensen zijn zo moeilijk bereikbaar dat het maken van dit programma echt een slijtageslag is.” Floortje Naar Het Einde Van De Wereld is vanaf 2 januari elke donderdagavond om 21:30 uur te zien bij BNN op Nederland 1.


Vorige artikel
Grote concurrentie op late avond
Volgende artikel
Moddergooien voor het goede doel

Nieuwsarchief



Poll

  • Mijn favoriete serie is...